Çimento Seza Çimento bayiliği

Seza Çimento – CEM I 42,5 R ( Portland Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM I 42.5 R

Seza Çimento –  Portland çimento; kalker, marn, kil, demir cevheri, pirit külü, boksit, vb. ham maddelerin uygun oranda karıştırılıp, öğütülerek, pişirilmesi sonucu elde edilen klinkerin, bir miktar priz düzenleyici (genellikle alçıtaşı) ile birlikte öğütülmesinden oluşan; suyla karıştırıldıktan belirli bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.

Seza Çimento

Genel olarak yüksek dayanım gerektiren yapılarda, soğuk havada dökülen betonlarda, prefabrik yapılarda, tünel-kalıp uygulamalarında, yapı kimyasalları üretiminde ve temel betonları uygulamalarında kullanılır.

Seza Çimento – CEM II / A-M ( P-L) 42.5 R ( Portland Kompoze Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM II / A-M ( P-L) 42.5 R
    Standartlarında tanımlanmış oranda (en çok % 20) mineral katkı maddeleri ( pomza ve kalker ) ile portland çimentosu klinkerinin belirli miktarda priz düzenleyici (alçıtaşı) ile beraber öğütülmesi sonucu elde edilen; suyla karıştırıldıktan bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.Genel olarak portland çimentonun kullanıldığı tüm uygulamalarda kullanılabilir.Ayrıca hidratasyon ısısı portland çimentoya göre daha düşüktür.Hidratasyon ısısının düşük olması sebebiyle sülfat ve/veya klorür vb. iyon içeren agresif ortamlarda yapılan beton işlerinde kullanılması uygundur.
Seza Çimento –  CEM II / B-M ( P-L) 32.5 R ( Portland Kompoze Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM II / B-M ( P-L) 32.5 R
    Standartlarında tanımlanmış oranda (en çok % 35) mineral katkı maddeleri ( pomza ve kalker ) ile portland çimentosu klinkerinin belirli miktarda priz düzenleyici (alçıtaşı) ile beraber öğütülmesi sonucu elde edilen; suyla karıştırıldıktan bir süre sonra donarak dayanim kazanan üründür.Genel olarak; katkılı çimentoların kullanıldığı her alanda, sıva, duvar harcı, su kanaletleri, menfez boru imalatı, yol kaplama betonları ve yapı kimyasalları üretiminde, hidratasyon ısısı portland çimentoya göre daha düşük olduğundan dolayı kütle betonlarında, sülfat ve/veya klorür vb. iyon içeren agresif ortamlarda yapılan beton işlerinde de kullanılabilir.
Elazığ Çimento –  CEM IV / B (P) 32.5 R ( Puzolanik Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM IV/B (P) 32.5 R
    Standartlarında tanımlanmış oranda (en çok % 55) mineral katkı maddeleri ( pomza ) ile portland çimentosu klinkerinin belirli miktarda priz düzenleyici (alçıtaşı) ile beraber öğütülmesi sonucu elde edilen; suyla karıştırıldıktan bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.Genel olarak; yapılarda tamirat işlerinde, baraj, sıva ve duvar harcı,su kanaletleri, arıtma tesisleri, yol kaplama betonları ve yapı kimyasalları üretiminde, hidratasyon ısısı portland çimentoya göre daha düşük olduğundan dolayı kütle betonlarında, alkali-agrega reaksiyonuna ve kimyasal dış etkilere dayanıklı olması nedeniyle baraj ve liman inşaatlarında kullanılabilir.

, , , seza çimento